Folia magnetyczna – naklejki

Reklama na samochodach do wielokrotnego użytku z folii magnetycznej.

Folia magnetyczna (naklejki na folii magnetycznej) posiada właściwości magnesu, charakteryzując się dużą elastycznością. Wykorzystuje się ją głównie jako podłoże do laminowania zadrukowaną folią (druk wielkoformatowy). Doskonale nadaje się do aplikacji zewnętrznych oraz wewnętrznych. Jedna strona folii przyciąga się do powierzchni metalowej lub folii ferromagnetycznej, natomiast druga strona folii stanowi nośnik reklamy i nadruku. Jej skład w postaci mieszanki proszku o właściwościach ferromagnetycznych oraz syntetycznej gumy, osiąga dużą siłę przyciągania. Jest dostępna w różnych grubościach od 0,4mm do 0,7mm, jako dwie wersje : plain (czarna bez pokrycia) oraz biała o błyszczącej powierzchni. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły magnetycznej, im grubszy nośnik, tym większa siła.

Naklejki z folii magnetycznej, magnesy na lodówkę, naklejki magnetyczne.

Folia magnetyczna magnesowana jest jednostronnie od spodu – multipolem o równomiernie rozłożonych polach wzdłuż krawędzi rolki. Folia magnetyczna to doskonały nośnik na czasowe reklamy oraz wszelkiego typu napisy informacyjne umieszczane na pojazdach mechanicznych, tablicach, drzwiach, lodówkach, ewidencja maszyn, jako klipsy przytrzymujące karteczki z notatkami, bardzo szybkie i łatwe oznaczanie magazynów, regałów. Ich zastosowanie jako reklamy i promocji firm i produktów jest praktycznie nieograniczone, wielozadaniowość, duże możliwości, dowolny nadruk – to tylko niektóre z zalet. Z uwagi na łatwość szybkiego ich montażu i demontażu mogą być wykorzystywane wielokrotnie w dowolnym miejscu i czasie. Folię magnetyczną z uwagi na jej plastyczność i elastyczność można ciąć na gilotynie , nożem a nawet wycinać nożyczkami dowolny kształt.

Nadruk wykonywany jest metodą druku wielkoformatowego na folii samoprzylepnej (błysk/mat) a następnie naklejany na folię magnetyczną. Taki sposób aplikacji grafiki pozwala dodatkowo na ewentualną późniejszą jej zmianę, przy zachowaniu takiego samego pola. Jeden kawałek dzięki takiej metodzie może być więc też wielokrotnie wykorzystywany jako nośnik różnych reklam graficznych, co przy nadruku bezpośrednim jest niemożliwe.

Naklejka z folii magnetycznej na samochód.

Dodatkowo przy reklamach na tablicach informacyjnych lub innych niemetalowych podłożach można zastosować specjalistyczną folię posiadająca właściwości ferromagnetyczne nazywaną FLEXMATALEM. Jest to folia podobna w swoich właściwościach do foli magnetycznej jednak nie namagnesowana. Stanowi ona niejako podkład do zastosowania naklejki z folii magnetycznej np. tablica informacyjna, gdzie ceny wykonane są z folii magnetycznej i w zależności od potrzeb możemy je łatwo wymieniać.

Kolejnym zastosowaniem folii magnetycznej jest np. tzw kieszeń magnetyczna, dzięki której w dowolnym miejscu po jej umieszczeniu możemy wsunąć do części foliowej karteczkę, z opisem, raportem lub inną wymienną w razie potrzeby informacją. Ewidencja materiałów w magazynie dzięki zastosowaniu takich magnetycznych kieszeni staje się prosta, i jest wielorazowa.