Naklejka samoprzylepna – jak przygotować plik ?

Jak przygotować naklejkę samoprzylepną ?

Abyśmy mogli poprawnie wydrukować Państwa naklejkę według indywidualnego wzoru, plik (pojedyncza naklejka) powinien być przygotowany według schematu tak jak obok na rysunku.

 

 

Rysunki poniżej dokładnie ilustrują jak należy ułożyć naklejki na arkuszu 45 x 95 cm. Jeden arkusz = jeden wzór naklejki, kolejny arkusz , kolejny wzór naklejki. Ułożenie kilku wzorów naklejek na jednym arkuszu wiąże się z dodatkową opłatą. Opłata nie jest pobierana w przypadku gdy klient prześle nam plik do jego zamówienia z już samodzielnie umieszczonymi różnymi wzorami naklejek na arkuszu.

Prosimy tutaj pamiętać, że w przypadku wyboru dodatkowej usługi polegającej na cięciu papieru podkładowego (wycinanie naklejek jest w cenie arkusza) należy między naklejkami zachować odstęp 10 mm. Jest to niezbędny margines potrzebny dla maszyny realizującej cięcie na sztuki.

W razie jakichkolwiek pytać prosimy o kontakt bezpośredni pod numerem telefonów : +48  515 150 488, 724 128 473

Jak przygotować plik z naklejkami reklamowymi.

WARSTWA 1 – czyli ułożone w jednym elemencie zgodnie z powyższym schematem te części naklejki, które mają zostać TYLKO WYDRUKOWANE. Linie niebieska i zielona zostały umieszczone tylko poglądowo w celu zilustrowania odpowiednich powierzchni – pole arkusza i pole zadruku.

Jak przygotować plik z naklejkami reklamowymi.

WARSTWA 2 – czyli ułożone w jednym elemencie zgodnie z schematem te linie (kształty)  naklejki, które mają zostać TYLKO WYCIĘTE. Linie niebieska i zielona zostały umieszczone tylko poglądowo w celu zilustrowania odpowiednich powierzchni – pole arkusza i pole zadruku. Prosimy zamieniać obrysy w grafice na obiekty. Inaczej mówiąc grubość linii nadana w programie graficznym , przez ploter będzie odczytana jako pojedyncza linia.

Jak przygotować plik z naklejkami reklamowymi.

Proszę pamiętać aby poszczególne linie cięcia nie nachodziły na siebie. Ilustruje to rysunek poniżej. Efektem bowiem takiego nachodzenia będzie przecięcie tego samego elementu dwa razy i uszkodzenie arkusza.

Jak przygotować plik z naklejkami reklamowymi.

Przy naklejkach o nieregularnym kształcie np. jak w rysunku poniżej jest to kształt koła, poszczególne elementy ciecia muszą być od siebie oddalone co najmniej o 5 mm, jest to spowodowane cyklem produkcyjnym i technicznymi wymaganiami maszyny wycinającej kształt (komputerowego wykrojnika).

Jak przygotować plik z naklejkami reklamowymi.

 

Naklejki można wycinać na trzy sposoby (przerywana czerwona linia to miejsce cięcia/wycinania kształtu przez ploter tnący) :

– – – wycinanie w prostokącie, kwadracie, kółku (poniżej przykład prostokątu)

Wycinanie naklejek reklamowych

– – – wycinanie z outlinem (biała część oddzielająca grafikę naklejki od tła na którym zostanie naklejona)

Wycinanie naklejek reklamowych z outlinem

– – – wycinanie naklejek “na ostro” (wówczas plik powinien mieć tzw nadlewkę koloru tła grafiki, dodatkowo po 3 mm na około)

Naklejki reklamowe wycinane na ostro.

Najlepiej aby plik był przygotowany na dwóch warstwach, na jednej aby znajdowała się sama grafika, na drugiej sam obrys do cięcia.

Druk naklejek samoprzylepnych, firmowych, reklamowych.

Drukarnia naklejek reklamowych. REM pracownia reklam.

Nieprawidłowo przygotowany plik wygląda po otwarciu tak :

Jak nie należy przygotowywać naklejek.

Plik najlepiej aby był w wersji wektorowej (więcej znajdziesz na : https://www.rem.pl/grafika-wektorowa ), w Corelu (cdr, do wersji x6), lub w Adobe Ilustartor (ai, eps). Wówczas przy druku uzyska się najlepszą jakość napisów (liter), nie ma to znaczenie jeśli naklejka składa się z samej grafiki. Ewentualnie przyjmujemy również pliki *.pdf, (wersja wektorowa). Pragniemy również wspomnieć, że jeśli nie jesteś do końca przekonany czy Twój plik został poprawnie przygotowany, albo czy na pewno uzyskasz zamierzony przez siebie efekt wizualny – KONIECZNIE wydrukuj próbkę kolorystyczną. Dzięki niej przekonasz się osobiście jak będzie wyglądał docelowo wydruk. Nie jesteśmy bowiem w stanie przewidzieć, jaki efekt końcowy chcesz uzyskać drukując konkretny plik, który nam przesłałeś.

Nie polecamy drukowania naklejek samoprzylepnych zawierających tylko tekst z plików bitmapowych (*.jpg, *.gif, *.tiff, *.bmp, itp), gdyż naszym zdaniem efekt końcowy (czytelność napisów) może być różny (gorszy) od tego zamierzonego.

Grafika bitmapowa, czy wektorowa ?

 

Rysunek pokazuje : po lewej literkę “A” jako wektor, po prawej literkę “A” jako bitmapę.

 

Reszta wytycznych .. tych bardziej dokładnych a dotyczących przygotowania pliku do wydruku wielkoformatowego znajduje się na stronie : https://www.rem.pl/pomoc

Jeśli jednak jest to zbyt skomplikowane, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego studia graficznego. Odpłatnie wykonamy gotowe opracowanie projektu naklejki, wydruku, plakatu czy innego elementu reklamy wizualnej według Twoich wskazówek. 

Pragniemy również przypomnieć, że “W CENIE” jest wliczony dowolny kształt naklejki ! co ilustruje rysunek poniżej.

Tani druk naklejek samoprzylepnych o dowolnym kształcie.

 

 

 Linki o podobnej tematyce :

Jakość a rozdzielczość : https://www.rem.pl/jakosc-druku-slow-pare-o-rozdzielczosci

Różne kształty naklejek : https://www.rem.pl/naklejki-samoprzylepne-rozne-ksztalty

Wycinanie różnych kształtów naklejek : https://www.rem.pl/wycinanie-naklejek-o-roznych-ksztaltach

Grafika wektorowa (wektoryzacja)https://www.rem.pl/grafika-wektorowa

Grafika wektorowa, czy bitmapowahttps://www.rem.pl/jakosc-wydruku-wektor-czy-bitmapa

Grafika wycinana, czy drukowana  :  https://www.rem.pl/naklejka-reklamowa-czy-wycinana-ploterem-grafika-z-folii-samoprzylepnej

Folia drukowana, czy folia kolorowahttps://www.rem.pl/folia-drukowana-czy-folia-kolorowa

Podziel się na:
 • RSS
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • email
 • PDF
 • Dodaj do ulubionych
 • Gadu-Gadu Live
 • Blip
 • Drukuj
 • Blogger.com
 • Poleć
avatar
About REM pracownia reklam
REM pracownia reklam, studio graficzne, drukarnia wielkoformatowa. Krótkie terminy realizacji, własne studio graficzne, szerokie zaplecze dostawców zarówno krajowych i zagranicznych, młoda i doświadczona kadra pozwala na bezproblemową realizację składanych zamówień. Nasz sklep internetowy pod adresem : http://remsklep.pl