Komputerowe wycinanie z folii, folia kolorowa czy drukowana ?

Komputerowe wycinanie z folii, folia kolorowa czy drukowana ?

Komputerowe wycinanie z folii. Jak już wiadomo wycinanie z folii dowolnych kształtów realizujemy dzięki ploterowi tnącemu z aktywną głowicą. W ten sposób uzyskujemy bardzo dokładne odwzorowanie elementu wyciętego w porównaniu z jego pierwowzorem. Kiedyś bardzo popularne było wycinanie z folii kolorowej. U nas nadal to jak na razie realizujemy. Film poniżej przedstawia jak to wygląda; w użyciu folia srebrna.

Niestety w tym przypadku mamy tylko do wyboru folie o kolorach produkowanych przez klienta. Próbnik dostępny jest w naszym biurze na ul. Szyszkowej 19 w Warszawie, albo w wersji elektronicznej tutaj. Pragniemy jednak poinformować, iż kolory podstawowe mamy jeszcze od reki, jednak już inne tylko na zamówienie.

I tutaj alternatywnie proponujemy wydrukowanie na białej folii (błysk/mat) kolorowego napisu, grafiki dowolnego kształtu i wielkości. Mamy do dyspozycji ploter wielkoformatowy (maksymalna szerokość druku to 150 cm , długość do 50 m), wykonujący kolorowe wydruki na folii samoprzylepnej.  Film poniżej ilustruje jak wcześniej wydrukowane elementy – grafika, litery – zostają wycięte po obrysie (bez tła).

I w tak oto na dwa różne sposoby, można uzyskać dowolny efekt wizualny, czyli naszą reklamę 🙂

Który jest lepszy ?

Wiadomo folia kolorowa wytrzyma dłużej, jednak mamy bardzo duże ograniczenia co do wyboru tegoż koloru. Folie drukowaną natomiast można zabezpieczyć dodatkowo laminatem, wzmacniając jej odporność. Przy druku … kolor pozostaje naszym wyborem 🙂

Wybór należy do Ciebie.