Jakość wydruku – wektor czy bitmapa.

W końcu znaleźliśmy materiały które uzmysłowią różnicę między grafiką wektorową a grafiką bitmapową niskiej jakości. Poniżej przedstawiamy zdjęcia, które pokazują, że końcowy efekt druku w grafice wektorowej jest nieporównywalnie lepszy niż w bitmapowej. Owszem nie zawsze on ma zastosowanie, np. gdy chcemy wydrukować zdjęcie, lub jest ona profesjonalnie przygotowana, jednak zawsze warto znać alternatywę.

Zalecamy więc, wszędzie gdzie jest to tylko możliwe korzystanie z wersji wektorowej, no chyba że chodzi o reklamy wieeeelko gabarytowe, oglądane z duuużej odległości 😉

 

GRAFIKA BITMAPOWA niskiej jakości – rysunek poniżej.

Wydruk grafiki bitmapowej

GRAFIKA WEKTOROWA – rysunek poniżej

REM pracownia reklam, wydruki wielkoformatowe

Jak więc widać ze zdjęć powyższych , nawet na pierwszy rzut oka warto czasami zapłacić za wektoryzację, czyli przerobienie grafiki bitmapowej na wektorową.

… a tak dla przykładu grafika bitmapowa – zdjęcie – poprawnie i profesjonalnie przygotowane. Efekt poniższy przedstawia również już wydrukowany element.

REM pracownia reklam, druk wielkoformatowy

 

avatar
About REM pracownia reklam
REM pracownia reklam, studio graficzne, drukarnia wielkoformatowa. Krótkie terminy realizacji, własne studio graficzne, szerokie zaplecze dostawców zarówno krajowych i zagranicznych, młoda i doświadczona kadra pozwala na bezproblemową realizację składanych zamówień. Nasz sklep internetowy pod adresem : http://remsklep.pl