FTP, czyli jak przesłać duży plik ?

Nasz serwer ftp z powodu nikłego zainteresowania został zamknięty.

Duże pliki prosimy załączać do zamówień składanych przez nasz sklep internetowy, lub za pomocą serwisu WeTransfer.

Szczegółowy opis znajduje się na stronie : https://www.rem.pl/kontakt

 


 

FTP , czyli jak przesłać duży plik ?  

Odpowiedź : najlepiej na nasz serwer ftp.

———————————————————————–

Po pozytywnym zakończeniu przesyłania pliku/ów
prosimy o wysłanie nam maila
———————————————————————–

Z jakiego programu skorzystać ?  Polecamy FTP Commander
Dla bardziej zaawansowanych, informujemy że można również wrzucać pliki z poziomu przeglądarki.
Jak połączyć się za pomocą FTP COMMANDERA ?

Po ściągnięciu i zainstalowaniu oprogramowania, klikamy w ikone “myszy” w ten sposób uruchamiając program.

Otworzy się nowe okno, na wzór tego poniżej.

Po lewej stronie mamy do dyspozycji nasz komputer, dyski i katalogi, które się na nim znajdują. Wybieramy interesującą nas lokalizację. Przechodzimy na prawą stronę. U góry na listwie wyboru KLIKAMY na NEW SERVER (w ten sposób dodacie do listy Państwo nasz ftp serwer).

Otwiera się nam nowe okno, jak na rysunku poniżej, w którym wpisujemy dane naszego serera ftp.

 

Zaznaczamy Save password, oraz Mask Password, funkcja Passive Mode jest przydatna jeśli ktoś korzysta z sieci korporacyjnej i jest za firewallem. Polecamy na razie jej nie odznaczać, jeśli się Państwo po konfiguracji nie połączycie, proszę wrócić do tego punktu , zaznaczyć funkcję passive mode, kliknąć save, i ponownie się połączyć.

Teraz po prawej stronie macie Państwo zapisany już na stałe adres i dane naszego serwera ftp. Następnie należy najechać myszką na ten adres i kliknąć dwa razy, program sam automatycznie zaloguje się i połączy.

Po prawej stronie pojawi się teraz nasz serwer ftp, gdzie należy stworzyć własny katalog i do niego wgrać pliki. Istnieje również możliwość wgrania bezpośrednio bez tworzenia dodatkowego katalogu. Obie formy są przez nas akceptowalne.


jak stworzyć wlasny katalog? Wystarczy kliknąć na MakeDir (z listwy powyżej) dzięki czemu tworzycie Państwo katalog do którego zgracie nam potrzebne pliki. Po wpisaniu nazwy klikamy na OK i po prawej stronie pojawia się nam katalog o zadanej nazwie, analogicznie jak powyżej, znów klikamy na niego i jesteśmy już w konkretnym nazwanym katalogu (u nas to katalog AGATA).


Teraz przechodząc na lewą stronę pojedyńczym kliknięciem, zaznaczamy plik , który chcecie Państwo nam zgrać, następnie najeżdżamy myszką na strzałkę pośrodku i klikamy na nią. W ten sposób plik z Państwa komputera, zostanie wgrany do odpowiedniego ( nazwanego przez Państwa ) katalogu na naszym sewerze ftp. Po zakończeniu operacji (o postępie wgrywania będzie nas informować okno, pokazujące stopień zaawansowania przesyłu danych) – wgraniu pliku/ów wystarczy kliknąć na DISCONNECT w lewej górnej części okna programu, i EXIT w prawej górnej części aby zamknąć program (klienta ftp).

Prawda że jest to łatwe ….

Dodaj komentarz